Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735
Europejskie Centrum Solidarności

Pracownicy

DZIAŁ PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH
edukacja@ecs.gda.pl

Agnieszka Piórkowska
kierownik
tel.: 58 772 40 35
e-mail: a.piorkowska@ecs.gda.pl

Muzealnik z wykształcenia, kustosz z nadania, edukator z wyboru. Niegdyś z fascynacją obserwowała dzieci, które zapierając się w progu, nie chciały iść na zajęcia do „nudnego muzeum”, a po spotkaniu radosne i zadowolone pytały: „Kiedy znów tu przyjdziemy?”.
– Dwóch urwisów mówiących po zajęciach, że bardzo im się podobało, to powód, dla którego ta praca warta jest każdego wysiłku – mówi Agnieszka Piórkowska.
Zawsze szuka ludzkiego wymiaru wielkiej historii.
 
Wiktoria Bieżuńska
edukatorka
tel.: 58 772 40 43
e-mial: w.biezunska@ecs.gda.pl

Historyczka sztuki i nauczycielka języka polskiego. Pracowała w Gdańskiej Galerii Miejskiej oraz w Muzeum II Wojny Światowej.
– Zostałam edukatorką, ponieważ lubię tworzyć, wymyślać, uczyć się i dzielić wiedzą z innymi. W nauczaniu historii najważniejsze jest dla mnie budowanie pomostu między przeszłością a teraźniejszą, pokazanie, że możemy czerpać z doświadczeń innych ludzi. Zaangażowanie uczestników zajęć, zadawanie pytań, ich chęć wyrażania własnych opinii dają mi ogromną satysfakcję.
 
Barbara Bona-Cherek
edukatorka
tel.: 58 772 40 41
e-mail: b.bona@ecs.gda.pl

Historyk muzealnik z wyksztalcenia. Wybrała edukację, bo uwielbia dzieci i fascynuje ją pokazywanie im świata. Mówi, że nauka nie musi być nudna, ale kreatywna i twórcza.
– Praca z kulturą materialną, jaką możemy zaoferować dzieciom w ECS, to bardzo ciekawe wyzwanie. Mamy nadto taką przewagę nad szkołą, że nie musimy przekazywać całej wiedzy od A do Z, ale możemy wybrać wycinek i przekazać go najbardziej atrakcyjnie, jak potrafimy.
 
Aleksandra Maciejewska
edukatorka
tel.: 58 772 40 42
e-mail: a.maciejewska@ecs.gda.pl

Ukończyła pedagogikę z elementami edukacji mobilnej na Uniwersytecie Gdańskim. Zdobyła też tytuł licencjacki z pracy socjalnej. Podczas studiów animowała wiele wydarzeń dla najmłodszych. Umiłowanie do pracy z dziećmi odziedziczyła po mamie, która też jest nauczycielką. Uwielbia aktywnie spędzać czas: filmy, książki, teatr, rower… Jak tylko ma wolny weekend wraca na Mazury, skąd pochodzi.
– Radość dzieci jest bezcenna. Lubię przekazywać im swoją energię, a ona wraca do mnie z podwójną siłą.
 
Agnieszka Misztal
edukatorka
tel.: 58 772 40 36
e-mail: a.misztal@ecs.gda.pl

Polonistka z wykształcenia, edukatorka z zamiłowania. Marzyła o tym, aby zostać aktorką i dubbingować bajki.
– Praca edukatorki jest jeszcze wspanialsza niż odległe marzenia, ponieważ pozwala mi razem z dziećmi wcielać się w różne role, odkrywać świat ciągle na nowo, rozwijać się, śmiać i bawić. Reakcja uczestników warsztatów daje niesamowitą energię do działania, radość i satysfakcję. I to jest super!