Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735
Europejskie Centrum Solidarności

CWPN Academica
Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism) ze wszystkich dziedzin wiedzy. Aktualnie udostępnia ponad 3 miliony tekstów: artykułów, monografii, podręczników i skryptów.

Baza oferuje dwa rodzaje dostępu do publikacji:

 
nieograniczony - publikacje oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia.
ograniczony - publikacje są dostępne TYLKO na wyznaczonych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. Terminale pozbawione są dostępu do internetu, a możliwość kopiowania tekstu do edytora jest ograniczona.

 
Biblioteka Europejskiego Centrum Solidarności, jest biblioteką partnerską projektu Academica i umożliwia korzystanie z terminalu w godzinach swojej pracy, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 16.00.
 
Na stronie www.academica.edu.pl znajduje się katalog umożliwiający przeglądanie zasobów, rezerwację wybranych pozycji oraz sprawdzenie dostępności terminali w bibliotekach partnerskich.

Rezerwacji wybranych pozycji dokonywać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu Academica. Z kolei udostępnianie publikacji za pomocą terminala znajdującego się w bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności odbywać się może również konta instytucjonalnego (nie wymagającego od użytkownika rejestracji w systemie).
 
Rejestracji na konto indywidualne w Europejskim Centrum Solidarności dokonuje bibliotekarz. Użytkownik rejestrowany otrzymuje hasło dostępowe oraz login umożliwiający pracę tylko na terminalach zlokalizowanych w wybranej przez siebie placówce. Po zarejestrowaniu rezerwacji materiałów dokonywać można z dowolnego komputera.
 
Zarejestrowany użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica.


Więcej informacji i zasad korzystania z systemu:

→ PODRĘCZNIK CZYTELNIKA CWPN ACADEMICA 


Pamiętaj - CWPN Academica oferuje:
  • pełnotekstowe przeszukiwanie ponad 2,5 miliona współczesnych publikacji naukowych: artykułów, monografii, podręczników i skryptów,
  • inteligentny system ograniczania wyników wyszukiwania i ich wizualizacji,
  • nieograniczony dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim lub udostępnianych w modelu Open Access,
  • możliwość rezerwacji publikacji chronionej prawem autorskim w bibliotece należącej do systemu Academica,
  • możliwość tworzenia notatek, importu danych bibliograficznych, zapamiętywania kwerend.