Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735
Europejskie Centrum Solidarności
07.03.2015

Gdańskie Debaty Lekarskie

TERAPIA UPORCZYWA WE WSPÓŁCZESNEJ MEDYCYNIE
Wybitni znawcy z zakresu bioetyki, filozofii, psychologii oraz prawa, a przede wszystkim medycyny, debatować będą w ECS o „Terapii uporczywej we współczesnej medycynie”. Spotkanie ma charakter otwarty, a zaproszenie adresowane jest do lekarzy, lekarzy dentystów, wolontariuszy hospicyjnych i wszystkich osób zainteresowanych tematem. To już druga Gdańska Debata Lekarska.

termin | 7 marca 2015, sobota, godz. 11.00
miejsce | ECS, sala wystaw czasowych (parter)
wejście | przez historyczną stoczniową Bramę nr 2
wstęp | wolny

Rozwój technologiczny, który codziennie jest udziałem medycyny, niesie pytania i domaga się redefinicji: gdzie są granice terapii w medycynie, kiedy możemy zaprzestać leczenia chorego, jak odróżnić terapię daremną od eutanazji biernej? Jak na terapię daremną pacjentów znajdujących się w stanie terminalnym patrzą ich bliscy?
Udział w debacie zapowiedzieli m.in.: prof. dr hab. n. med. Janina Suchorzewska – wieloletnia kierownik Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego; prof. dr hab. n. med. Krystyna de Walden-Gałuszko – była konsultant krajowa w dziedzinie medycyny paliatywnej; mec. Damian Konieczny – Biuro Prawne OIL w Gdańsku; ks. Jędrzej Orłowski SAC – dyrektor gdańskiego hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza; prof. dr hab. n. hum. Kazimierz Szewczyk – kierownik Zakładu Bioetyki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także wielu innych znamienitych gości.
Scenariusz spotkań zakłada, że po krótkich wykładach wprowadzających jest czas na dyskusję panelową, a następnie na dyskusję otwartą dla wszystkich obecnych.

Debaty lekarskie to idea Okręgowej Izby Lekarskiej, inspirowana Gdańskim Areopagiem.
– Spotkania mają stanowić odskocznię od naszej codzienności zawodowej, od druczków, kolejek, utarczek z płatnikiem – mówi Roman Budziński prezes OIL w Gdańsku. - W trakcie Gdańskich Debat Lekarskich chcemy poruszać tematy, które od wieków kształtują naszą lekarską tożsamość, ale wobec zmian we współczesnym świecie wymagają często ponownego przemyślenia i zdefiniowania.