Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735
Europejskie Centrum Solidarności

Atrakcje dla rodzin

 DZIEŃ OBYWATELSKI | 30 sierpnia 2014, sobota

SIERPNIÓWKA
godz. 10.00–19.00 | teren wokół budynku
Wielu ludzi, którzy pamiętają Sierpień ’80, mówi, że takiego poczucia wspólnoty jak wówczas, nigdy wcześniej, ani nigdy później nie doświadczyli. „Dla mnie osobiście tamte dni sierpniowe należą do najpiękniejszych w życiu” – napisała Danuta Wałęsa w liście do uczestników wmurowania kamienia węgielnego pod budowę ECS (14 maja 2011).

Zapraszamy Państwa na plenerowe świętowanie nazwane Sierpniówką, które skróci między nami dystans codziennego zabiegania i pozwoli być razem. Siądziemy do wspólnego stołu, uruchomimy stołówkę stoczniową, wrócimy do wspomnień poprzez sztukę i zabawy z dawnych czasów, a warsztaty przyniosą wiele radości. Sami będziemy mogli przejrzeć się w oczach emigrantów. Aktywności zaprezentują organizacje pozarządowe, które wygrały konkurs na wynajem pomieszczeń biurowych w nowej siedzibie ECS. Będą z nami uczestnicy projektu Democracy under constration, młodzi z Polski, Niemiec i Czech. Gdańszczanie, którzy w dzielnicach świętowali obywatelskie obchody Sierpnia ’80, zaprezentują zaś swoje projekty, które odbyły się w ramach akcji ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ.
Przygotowaliśmy warsztatową strefę dla dzieci i stoczniową grę miejską.
Będą z nami najlepsze trójmiejskie food trucki, czyli samochody z ulicznym jedzeniem, oraz perła stoczniowej gastronimii – „Bufet u Kazia”.
A komfort zadbają młodzi dizajnerzy z Gdańska, którzy przekształcą przestrzeń wokół ECS w strefę letniego relaksu.


RAZEM MOŻNA WIĘCEJ | TERENOWA GRA RODZINNA
wiek | bez ograniczeń
trasa | nie dłuższa niż 1 kilometr
start | portiernia przy historycznej stoczniowej Bramie nr 2
wydawanie pakietów startowych | 12.0014.30
punkty otwarte na trasie | 12.0015.30

Zapraszamy na spacer po terenach stoczniowych, w trakcie którego przydarzy się Państwu kilka przygód. Głównym bohaterem naszej gry będzie solidarność, ale nie ta wielka pisana przez wielkie „S”, ale ta mała, codzienna, która sprawia, że życie jest łatwiejsze, a ludzie dla siebie lepsi. Czekają WSPANIAŁEEE nagrody, o czym za kilka chwil.

Wygra ten, kto wykona wszystkie zadania i zdobędzie komplet pieczątek. Tajemnica zadań polega na tym, że nie da się ich zrealizować bez solidarnego działania dzieci i opiekunów.
I tak dzieciaki przy udziale machiny, będą musiały wspiąć się wysoko, aby przy pomocy dorosłych, przenieść – jak dźwig portowy – ładunek. Trzeba też będzie wspólnie przepchnąć statek na pochylnię. I ułożyć dziesięć słów, które kojarzą się z solidarnym działaniem. Bez obaw, to nie jest trudne zadanie. Sprytny Łukasz na przykład, na poczekaniu, orzekł: „samochód”. Dlaczego „samochód”? Bo żeby zbudować samochód solidarnie współpracować musi wielu ludzi, a potem wsiada do auta rodzina i wspólnie jedzie na obiad do babci.

Na zakończenie kilka słów o nagrodach. Jest o co walczyć! Wszystkie dzieci, które przejdą całą trasę gry i zdobędą wszystkie pieczątki, zostaną oficjalnie zaproszone na wielkie święto – otwarcie Wydziału Zabaw, czyli sali dziecięcej w ECS. To przestrzeń pełna interaktywnych, multimedialnych zabawek. Uroczystość planujemy na 6 grudnia 2014 roku, kiedy św. Mikołaj przynosi dzieciom prezenty.


ZRÓB TO SAM | WARSZTATY DLA DZIECI
godz. 10.00–19.00 | teren wokół budynku
Dzieci to jedni z najważniejszych użytkowników nowego budynku ECS.
Wspólnie pobawimy się szablonami – przynieś koszulkę, a lnianą torbę dostaniesz od nas, będziemy malować, wyprodukujemy stoczniowe kaski i przypinki.
Dzieci i rodziców zaprosimy na retrorekreację, zagramy w gumę, pościgamy się na kapsle i będziemy uciekać przed ciuciubabką.

UWAGA
| Podczas warsztatów dziecko musi znajdować się pod opieką osoby dorosłej