Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735
Europejskie Centrum SolidarnościKONCERT RODZINNY NA DZIEŃ DZIECKA | Karimski Club Dla Dzieci

termin | 1 czerwca, sobota, godz. 14.00
miejsce | Gdańsk, plac Zebrań Ludowych
wstęp | wolny

To nowa odsłona kolektywu muzycznego Karimski Club, założonego w 2004 roku przez Karima Martusewicza – basistę grupy Voo Voo. Inspiracją do powstania piosenek na płytę i na koncerty, była praca kompozytorska Karima Martusewicza do serialu „Kuba i Śruba”, nowych bohaterów Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej. Przygody następców Bolka i Lolka zainspirowały artystę, który do napisania tekstów i stworzenia nowych opowieści namówił Bartka Kudasika – muzyka i autora tekstów zespołu Zakopower. Tak powstał materiał na płytę i koncerty.

Wykonawcami partii wokalnych są głównie dzieci, przede wszystkim 8-letni syn Karima – Nelson, oraz jego koleżanki i koledzy z klasy, a także dzieci zaprzyjaźnionych rodziców z Karimski Club. Dzieci są wspierane wokalnie oczywiście przez wokalistów Karimski Club: Sylwię Wiśniewską, Nicka Sincklera i Rickyego Liona.

Karimski Club Dla Dzieci
to nie tylko płyta z muzyką dla dzieci czy koncerty dla dzieci. To też akcja wspierająca dzieci potrzebujące. Dzięki Fundacji Spełnionych Marzeń, założonej i prowadzonej przez Tomasza Osucha, sprzedając płyty, czy prowadząc aukcje podczas koncertów, będziemy pomagać dzieciom cierpiącym na choroby nowotworowe. Wspierając tę inicjatywę, zaproszenie do udziału w nagraniu płyty przyjęli: Patrycja i Grzegorz Markowscy, Szymon Majewski, Tomek Organek, Bartłomiej Topa i Maciej Stuhr.

Podczas koncertów występują z nami dzieci z różnych ośrodków kultury w całej Polsce. Dzięki temu nie tylko wybrańcy mogą z nami stawać na dużej, profesjonalnej scenie. Repertuar specjalnego koncertu 1 czerwca chcielibyśmy rozszerzyć o kilka piosenek z Małego Wu Wu,
na którym wychowywał się Karim.

Kuba i Śruba
Dżezik
Piracki Los
Baba Jaga
Odlot
Ciachomaniak
Ćmoje Boje
Trumf
Kozice w Afryce
Indianie na tapczanie


FINAŁ: Jutro Będzie Futro

KONCERT REALIZOWANY DZIĘKI WSPARCIU FINANSOWEMU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO I SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO