Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735
Europejskie Centrum Solidarności

Academica


TYP: REPOZYTORIUM PEŁNOTEKSTOWE
KATEGORIA: INTERDYSCYPLINARNE
DOSTĘP: www.academica.edu.pl
 

 
Projekt cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Academica został opracowany, przygotowany i wdrożony przez Bibliotekę Narodową. Dostęp do niego możliwy jest tylko na specjalnych, dedykowanych terminalach znajdujących się w bibliotekach partnerskich.
 
Biblioteka Europejskiego Centrum Solidarności, jako partner projektu, umożliwia korzystanie z terminalu Academica w godzinach swojej pracy, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 16.00.
 
Na stronie www.academica.edu.pl znajduje się katalog umożliwiający przeglądanie zasobów udostępnionych przez Bibliotekę Narodową, rezerwację wybranych pozycji oraz sprawdzenie dostępności terminali w bibliotekach partnerskich.

Academica jest swoistą bazą danych prezentująca zdigitalizowane zasoby naukowe Biblioteki Narodowej, w tym: pełne teksty książek i artykułów, czasopisma i prasę, książki i czasopisma elektroniczne, druki ulotne, rękopisy, nuty, mapy, atlasy, grafikę, rysunek i pocztówki. Każdą pozycję znajdującą się w zasobie bazy można zarezerwować na wybrany dzień, w wybranej bibliotece.
 
Rezerwacji wybranych pozycji dokonywać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu Academica. Z kolei udostępnianie publikacji za pomocą terminala znajdującego się w bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności odbywać się może za pomocą konta indywidualnego czytelnika lub konta instytucjonalnego (nie wymagającego od użytkownika rejestracji w systemie).
 
Rejestracji na konto indywidualne w Europejskim Centrum Solidarności dokonuje bibliotekarz. Użytkownik rejestrowany otrzymuje hasło dostępowe oraz login umożliwiający pracę tylko na terminalach zlokalizowanych w wybranej przez siebie placówce. Po zarejestrowaniu rezerwacji materiałów dokonywać można z dowolnego komputera.
 
Zarejestrowany użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica.


Więcej informacji i zasad korzystania z systemu:

→ PODRĘCZNIK CZYTELNIKA CWPN ACADEMICA