Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /includes/Core/AdoDB/adodb5/adodb.inc.php on line 1735
Europejskie Centrum Solidarności

BISKUPIA GÓRKA

NASZE WSPÓLNE MIEJSCE
festyn rodzinny

Gra na samodzielnie wykonanych instrumentach była hitem tegorocznych obchodów ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ na Biskupiej Górce. Było także uroczyste odsłonięcie dwóch murali: jednego wykonanego przez młodzież, a drugiego przez seniorów. Powstało 70 poduszek na wydarzenia plenerowe. Nie zabrakło m.in. zabaw dla dzieci i konkursów dla wszystkich oraz zwiedzania okolicy z przewodnikiem. Finał projektu obył się 27 sierpnia.

– Robię to dla siebie, bo ja tu mieszkam, więc chciałabym, żeby mnie się tu przyjemnie żyło. – o udziale w projekcie w roli współorganizatorki powiadała Krystyna Ejsmont, która prowadzi lokalny Dom sąsiedzki. – Dla mnie ważne jest, że mamy cel i mimo tego, że inni stoją z boku i się z nas nabijają, to my to razem robimy i daje to nam siłę. Widzimy, że ta przestrzeń wokół się zmienia, jest przyjemniej żyć. Widzimy, że nierzadko ci, którzy się z nas śmiali, też w końcu łapią za grabie i też porządkują teren wokół swojego domu. Mam nadzieję, że te nasze działania będą zaraźliwe.
I rzeczywiście, ta zaraza się niesie, bo udało się zjednoczyć młodych i starszych mieszkańców.
– Robiliśmy ogródek, sprzątaliśmy podwórko, sadziliśmy kwiaty, pieliliśmy, grabiliśmy, wyrzucaliśmy kamienie. Robiliśmy porządek, żeby było miło i dla mieszkańców, i dla nas. Jak jest ciepło, to tam idziemy ze stolikiem, tam mamy zebrania klubu seniora. Jest pięknie – opowiadała Henryka Romanowska, 86-letnia emerytka. – Takie wydarzenie jest potrzebne, bo i dzieci przyjdą, pobawią się, i mamy z wózkami. Jest ławeczka postawiona, można sobie posiedzieć. Dobrze się w tym czuję, to lepsze od siedzenia w domu.
Mieszkańcy Biskupiej Górki po trzeci uczestniczyli w projekcie.

organizatorzy
| Doraco sp. z o.o., Fundacja „Rodzinny Gdańsk”, Fundacja „Życie i Pasja”, Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Kolektyw Twórczy MAMYWENE, Mieszkańcy Biskupiej Górki, RUTA URBAN GARDEN, Stowarzyszenie WAGA, Szkoła Podstawowa nr 21, Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej „Mrowisko”, Zarząd Transportu Miejskiego, ECS