SPACERY KURATORSKIE

czyli po wystawie stałej i budynku ECS oprowadzają historycy, współautorzy ekspozycji

Oni znają wystawę stałą ECS jak nikt inny – historycy i muzealnicy, którzy tworzyli ekspozycję oraz szefowie projektów, realizowanych przez ECS, ludzie różnych specjalności i pasji. Historii, które mają do opowiedzenia nie przeczytacie w książkach! We wszystkie pierwsze niedziele miesiąca zapraszamy na spacery kuratorskie po wystawie stałej, a każda przechadzka jest inna, żaden temat nie powtórzą się.

Zwiedzając wystawę stałą nasi goście dowiadują się o bohaterach nie tylko pierwszego planu, o powszechnie nieznanych wydarzeniach, przyczynach i skutkach. Odsłaniamy konteksty i łączymy w ciągi zdarzeń odległe od siebie w czasie fakty. To opowieści ciekawe zarówno dla urodzonych przed 1989 rokiem, jak i młodych, dla których stan wojenny jest tak samo zamierzchły jak bitwa pod Grunwaldem. Co ciekawe, na ekspozycję w ECS można wracać wielokrotnie, bo utkana jest z setek opowieści, których nie sposób ogarnąć podczas jednego zwiedzania.


SPACER PO WYSTAWIE STAŁEJ
5 maja, niedziela, godz. 12

miejsce | ECS, pl. Solidarności 1 w Gdańsku
wejście | przez historyczną stoczniową Bramę nr 2
parking podziemny | wjazd od ul. Nowomiejskiej
zbiórka | ECS, hol główny (vis-à-vis kas), szukajcie dużego długopisu Lecha Wałęsy
wstęp |rezerwacja (formularz poniżej) +  bilet: 25 zł/os. (bilet normalny) lub 20 zł/os. (bilet ulgowy)

Oryginalne eksponaty historyczne, multimedia, fotografie i filmowe materiały archiwalne, instalacje, projekcie przestrzenne – zapraszamy w podróż po wystawie stałej, na której opowiadamy historię Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. W roli kuratora – Jakub Jagodziński z Działu Archiwum i Organizacji Wystaw ECS, a to gwarantuje, że nie zabraknie smaczków i ciekawostek archiwalnych.
 
oprowadza | Jakub Jagodziński
Archeolog i antropolog kultury. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doktorant Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk. Pracuje w Dziale Archiwum i Organizacji Wystaw ECS, gdzie zajmuje się materialnym dziedzictwem ruchu społecznego Solidarność, a także współpracuje przy tworzeniu nowych projektów wystawienniczych. Koordynuje projekt MEDAL WDZIĘCZNOŚCI, w ramach którego honorowani są obcokrajowcy, którzy w latach 80. wspomagali Polskę w walce o wolność i demokrację. Autor publikacji naukowych i popularno-naukowych, entuzjasta podróżowania w nieoczywiste zakątki świata.


1. Na szlak wyrusza 35-osobowa grupa, co umożliwia dialog z przewodnikiem.
2. Uczestnik spaceru jest zobowiązany nabyć w kasie bilet: 25 zł/os. – bilet normalny lub 20 zł/os. – bilet ulgowy.
3. Zwiedzanie potrwa ok. 1,5 godz.
4. Oprowadzanie odbywa się w języku polskim.
5. Jeśli zaistnieją nieoczekiwane przeszkody, aby spacer kuratorski się odbył, ECS zastrzega sobie prawo odwołania oprowadzania, o czym osoby zarejestrowane zostaną powiadomione drogą e-mailową do godz. 20 w dniu poprzedzającym imprezę.SPACER PO WYSTAWIE STAŁEJ | rezerwacja